Bilimsel Bilişim
HaberlerResmi büyütmek için tıklayınız.

21-28 EKİM 2016 TARİHLERİ ARASINDA
TORAKSIM'DA TEST CANLI KONFERANSI...

İnternet bağlantınız ve cihazınızı test ederek yaşayabileceğiniz bağlantı sorunlarının önüne geçmek adına 21 Ekim 2016-28 Ekim 2016 tarihleri arasında 8 tam gün boyunca Toraksım, Ortak Pano'da test Canlı Konferansı yapılacaktır. Bu test yayınına bağlanarak kurum internetiniz ve cihazınızın Canlı Konferansı izlemek için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Test konferansının amacına ulaşabilmesi için test yayınlarında MUTLAKA Canlı Konferansı izleyeceğiniz cihaz ve internet bağlantısını kullanınız.

TORAKSIM CANLI KONFERANSLARI İÇİN PÜF NOKTALAR

1. Tüm mobil cihazlardan (iPad, iPhone, Android telefon ve tabletler, Microsoft tabanlı telefon ve tabletler) hiçbir program indirmeden, internet bağlantınızın olduğu her yerden Canlı Konferanslara katılabilirsiniz.

2. Canlı Konferansları bilgisayarlarınızdan izleyebilmeniz için bilgisayarınızda mutlaka Adobe Flash Player yüklü olmalıdır. Adobe Flash Player'ın son versiyonunu http://get.adobe.com/tr/flashplayer/ linkinden indirebilirsiniz. Bilgisayarınızdan bu programı indiremiyorsanız kullandığınız bilgisayar üzerinde program indirmeniz kurum tarafından engellenmiş olabilir. Hastane bilgi işlem biriminizle görüşerek Adobe Flash Player'ı bilgisayarınıza kurdurabilirsiniz.

3. Adobe Flash Player yüklü olmasına rağmen yine de Canlı Konferansı izleyemiyorsanız kurum serverlarından kaynaklı bir kısıtlama olabilir. Bu durumda da kurum bilgi işlem biriminizle görüşerek kısıtlamaları kaldırtabilirsiniz veya internet bağlantınızı kurum interneti dışında başka bir internet bağlantısı ile (vınn, telefon üzerinden 4.5g paylaşımı vs.) değiştirebilirsiniz. Bu durum tüm mobil cihazlarda internet bağlantısı olarak wi-fi üzerinden kurum interneti kullanılması durumunda da geçerlidir.

4. Bildiğiniz üzere Canlı Konferanslarımızı internet üzerinden yapıyoruz. Bilimsel Bilişim olarak Canlı Konferansları internet üzerinden veriyoruz sizler de internet üzerinden yayını alıyorsunuz. Canlı Konferansın başarısı için yayını izlerken iki tarafında internet bağlantısının belli bir kalitede olması gerekli. Stüdyomuzda üç farklı fiber internet bağlantısı bulundurarak yayın verilen internetin kalitesi ile ilgili gerekli önlemleri almaktayız. Sizler yayını alırken bir kopma, donma, görüntü-ses senkronizasyon bozukluğu ve/veya hız yavaşlaması yaşarsanız bu durum muhtemelen sizin internet bağlantınızın kalitesinden kaynaklanıyordur ve yapmanız gereken şey, ALTIN KURAL SAYFANIZI YENİLEMEKTİR.

NOT: Her türlü teknik soru, sorun, görüş ve önerilerinizi iletisim@toraksim.org veya 0312. 426 47 47 numaralı telefon aracılığıyla iletebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler