Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

"İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"
4. SAYI YAYINLANDI...

Antibiyotik direnci, küresel ısınma ve açlık gibi küresel sorunlardan biridir. Uygun olmayan kullanım elimizdeki birçok antibiyotiğin bakterilere ve dolayısıyla onların neden olduğu infeksiyonlara karşı etkisiz hale gelmesine neden olmuştur. Bu küresel soruna dikkat çekmek ve gerek tıp camiasında, gerekse toplumda farkındalık yaratmak amacıyla farkındalık günü ve haftası yapılmaktadır. Kuşkusuz direncin azaltılması ve önlenmesinde akılcı antibiyotik kullanımı kadar, infeksiyonların önlenmesi ve kontrolü de büyük önem taşımaktadır.

Bizler de Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası'nın 2. yılı (14-20 Kasım 2016), Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü'nün ise 9. yılı (18 Kasım 2016) nedeniyle Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği tarafından online olarak yayınlanan "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİ"nin 4. sayısında infeksiyon kontrolü ve antibiyotik yönetiminin birlikte ele alındığı bir makaleyi seçerek e-posta aracılığıyla HİDERİM üyelerine ulaştırdık.

Siz de eğer henüz üye değilseniz www.hiderim.org adresinden "Üye Olmak İçin linkini tıklayarak HİDERİM'e üye olup "İNFEKSİYON KONTROL BÜLTENİni takip edebilirsiniz.

Bu paylaşımların infeksiyon kontrolünde istediğimiz noktaya gelmemize katkıda bulunması dileğiyle...

www.hiderim.org

Haberler