Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
OTUZBEŞİNCİ SESLİ KİTABI: "MONTAIGNE - DENEMELER"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin otuzbeşinci sesli kitabı "MONTAIGNE - DENEMELER".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı deneme türünün öncüsü kabul edilen 16. Yüzyıl Fransız yazarlarından Michel de MONTAIGNE'nin kaleme aldığı "DENEMELER".

107 denemeden oluşan ünlü "Denemeler" kitabı ağırlıklı olarak eğitim ve felsefe konularını kaleme almış olsa da insan sevgisi olmak üzere iyimserlik, dayanışma, özgürlük ve okuma alışkanlığı gibi konuların üzerinde durmayı sevmiştir. Edebiyat dünyasında bu türün ilk örneğini veren MONTAIGNE, Denemeler'iyle insanlık tarihinin panoramasını gözler önüne sermektedir. Kitabı dinlediğinizde evrensel öze dair düşüncelerini büyük bir içtenlikle dile getiren MONTAIGNE'in okuyucusuyla adeta koyu bir sohbete daldığını fark edeceksiniz.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"MONTAIGNE - DENEMELER" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler