Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
KIRKSEKİZİNCİ SESLİ KİTABI: "ANTON ÇEHOV - İSVEÇ KİBRİTİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin kırksekizinci sesli kitabı "ANTON ÇEHOV - İSVEÇ KİBRİTİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus tiyatro yazarı ve modern kısa öykülerin kurucularından; 19. yüzyıl Rus eleştiri gerçekçi tiyatrosunun en önde gelen temsilcileri arasında yer alan Anton ÇEHOV'un kaleme aldığı tiyatro eseri "İSVEÇ KİBRİTİ".

1860 yılında Rusya'da doğan Anton ÇEHOV 1904 yılında Almanya'da öldü. Rus tiyatro yazınının ve modern kısa öykünün büyük ustalarından biri sayılan ünlü yazar, 1880'li yıllarda Moskova Üniversitesi'nde tıp eğitimi görürken, dönemin mizah dergilerinde ve gazetelerinde öykü ve kısa anlatılarını yayımlamaya başladı. Tiyatroda ilk başarısını İvanov'la elde eden ÇEHOV, 1890'lı yılların başından itibaren girdiği olgunluk dönemi sürecinde Martı, Vanya Dayı, Vişne Bahçesi gibi önemli tiyatro yapıtlarına imza attı.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"ANTON ÇEHOV - İSVEÇ KİBRİTİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler