Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
ALTMIŞDÖRDÜNCÜ SESLİ KİTABI: "MIGUEL DE CERVANTES - DON KİŞOT"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin altmışdördüncü sesli kitabı "MIGUEL DE CERVANTES - DON KİŞOT".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı İspanyol romancı Miguel de CERVANTES'in 1605 ve 1615 yıllarında iki bölüm halinde yazmış olduğu romanı "DON KİŞOT".

Don Kişot'u bilirsiniz, hani şu ince-uzun, sakallı, şövalye romanları okuya okuya sonunda şövalye olmaya özenen roman karakteri. Dulcinea del TOBOSO'ya aşıktır, kendi gibi zayıf, çelimsiz Rocinante adlı bir atı vardır. Seyisi-yardımcısı-dostu Sanço PANZA ile atışır sık sık. İşte yeldeğirmenlerine savaş açan bu aşık, yaşlı şövalye, CERVANTES'in yazdığı romanın başkahramanıdır.

Edebiyatta roman türünün başlangıcı sayılan ve birinci bölümü 1605 yılında yayımlanan İspanyol edebiyatının bu başyapıtı, yayımlandığı günden beri pek çok dile çevrildi, defalarca basıldı.

"Okur" olacak kişinin mutlaka okuyacağı kitaplar arasında yer alan Don Kişot'u okumayanlar için ya da bu kez dinlemek isteyenler için TORAKSIM, "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'ne ekledik. Kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"MIGUEL DE CERVANTES - DON KİŞOT" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler