Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ'NİN
İLK BİLİM-KURGU ÖYKÜSÜ:
DR. BENAN MÜSELLİM”İN SESLENDİRDİĞİ
"POUL ANDERSON - BANA JOE DEYİN"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin ilk Bilim-Kurgu Öyküsü Dr. Benan MÜSELLİM tarafından seslendirilen "POUL ANDERSON - BANA JOE DEYİN".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki Öyküsü Amerikalı Bilim-Kurgu yazarı Poul ANDERSON'un yazmış olduğu "BANA JOE DEYİN".

Poul ANDERSON 1926 yılında, Amerika'nın Pennsylvania eyaletinde doğdu. İskandinav bir aileden gelen ANDERSON, bilim-kurgunun "Altın Çağı" olarak bilinen 1930'lu ve 1940'lı yılların sonuna yetişti. Daha ilk eserlerinden başlayarak teknolojik ağırlıklı bilim-kurgu ile fantastik edebiyatın “kılıç ve büyü” öykülerinin özelliklerini bir arada kullandı. İlk romanları arasında en önemlileri olarak Brain Wave (1953, Beyin Dalgası), Three Hearts and Three Lions (1953, Üç Yürek ve Üç Aslan) ve İki Dünya Savaşıyor (1995, War of Two Worlds, 1953) sayılabilir. ANDERSON, öykü ve kısa romanlarıyla üç Nebula, beş de Hugo ödülü almıştır.

Sesli öyküyü TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, öykü hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"POUL ANDERSON - BANA JOE DEYİN" sesli öyküsünü isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler