Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
ALTMIŞALTINCI SESLİ KİTABI: "MAXİM GORKİ - BULANIK DÜNYA"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin altmışaltıncı sesli kitabı "MAXİM GORKİ - BULANIK DÜNYA".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus edebiyatında doğalcı öykü ve roman yazarı olan Maxim GORKİ'nin kaleme aldığı eseri "BULANIK DÜNYA".

Maksim GORKİ, dünya edebiyatında, toplumcu gerçekçilik akımının öncüsüdür. 28 Mart 1868 tarihinde doğan, doğalcı öykü ve roman yazarı olan GORKİ, ilk zamanlar serserileri, toplumdışı insanları anlattığı öyküleriyle tanındı. Daha sonraları ise Rus toplumunun sosyalist düzene geçişini yansıtan yapıtlar verdi. Çok küçük yaşlarda çalışmaya başlamak zorunda kalan GORKİ, Rus işçi sınıfının yaşamını çok yakından tanıdı ve gözlemledi. 1936 yılında Moskova'da öldü.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"MAXİM GORKİ - BULANIK DÜNYA" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler