Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
ALTMIŞSEKİZİNCİ SESLİ KİTABI: "GABRIEL GARCIA MARQUEZ - BİR KAYIP DENİZCİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin altmışsekizinci sesli kitabı "GABRIEL GARCIA MARQUEZ - BİR KAYIP DENİZCİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Kolombiyalı, tüm Latin Amerika'da Gabo olarak bilinen yazar, romancı, hikayeci, oyun yazarı ve 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Gabriel Garcia MARQUEZ'in kayıp bir denizcinin başından geçenlerin hikayesini anlattığı eseri "BİR KAYIP DENİZCİ".

Haber 28 Şubat 1955'te öğrenildi: Kolombia Deniz Kuvvetlerine bağlı "Caldas" adlı bir muhribin mürettebatından sekiz kişi Antiller Denizi'nde fırtınaya tutulan bu muhripten denize düşüp kayboldu. “Mobil” kenti tersanelerinde onarıldıktan sonra Alabama'dan ayrılıp "Cartagena"ya gitmekte olan muhrip, faciadan yüz yirmi dakika sonra bu limana ulaştı. Panama Kanalı'nın denetiminden sorumlu Birleşik Devletler askeri birliklerinin ve Güney Karaibler bölgesindeki öbür yardım kuruluşlarının da katılmasıyla kazazedelerin aranmasına hemen başlandı. Dört gün sonra aramalar durduruldu ve bu kayıp denizciler resmen ölmüş kabul edildi. Ama bu kayıp denizcilerden biri, bir hafta sonra Kuzey Kolombia'da ıssız bir kumsalda can çekişir durumda bulundu. “Luis Alejandro Velasco”adlı bu denizci on gün yemeden içmeden, başıboş bir salda kalmıştı. Bu sesli kitap, onun başından geçenlerin anlatıldığı öyküdür.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"GABRIEL GARCIA MARQUEZ - BİR KAYIP DENİZCİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler