Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ'NİN
ÜÇÜNCÜ BİLİM-KURGU ÖYKÜSÜ
DR. CÜNEYT SALTÜRK'ÜN SESLENDİRDİĞİ "CAVAN SCOTT - ÖLÜM ZAMANI"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin üçüncü Bilim-Kurgu Öyküsü Dr. Cüneyt SALTÜRK'ün seslendirdiği "CAVAN SCOTT - ÖLÜM ZAMANI".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki öyküsü, "40. Yılında 40 Öyküyle Farklı Bir Açıdan Star Wars" adlı kitaptan Cavan SCOTT'un yazdığı "ÖLÜM ZAMANI" adlı öykü.

25 Mayıs 1977'de Han Solo, Luke Skywalker, Leia Organa, C-3PO ile R2-D2, Chewbacca, Obi-Wan Kenobi, Darth Vader ve olasılıklarla dolu bir galaksiyle tanıştık. Ardından gelen 40 yıl içinde Star Wars, hayranlarına ve sanatçılara nesiller boyu ilham vererek eşi görülmemiş kültürel bir fenomene dönüştü. Star Wars evrenini oluşturan birbirinden tuhaf ve harikulade karakterler bizleri hep şu soruyu sormaya itti: Hepsi bundan mı ibaret? Bu müthiş derleme, filmlerde görüp de hikâyesini merak ettiğimiz diğer karakterlerin başlarından geçen maceraları anlatan 40 öyküden oluşuyor. Efsanenin 40. yılı Farklı Bir Açıdan Star Wars ile taçlanıyor!

Sesli öyküyü TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, öykü hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"CAVAN SCOTT - ÖLÜM ZAMANI" sesli öyküsünü isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler