Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

2018 YILI MAYIS AYI TORAKSIM, SİNEMA KULÜBÜ
CANLI KONFERANSININ VİDEO KAYDI-SLAYTLARI
TORAKSIM, ONLINE TV-SUNU MERKEZİ'NE EKLENDİ...

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM (www.toraksim.org)'da 2018 yılı Mayıs ayı SİNEMA KULÜBÜ Canlı Konferansı "YENİLMEZLER: SONSUZLUK SAVAŞI ve SİNEMADA MARVEL EVRENİ" başlığı altında 17 Mayıs 2018, Perşembe günü gerçekleştirildi.

Konsey formatında gerçekleştirilen Canlı Konferansta; Dr. Benan MÜSELLİM, Dr. A. Fuat KALYONCU, Dr. Metin AKGÜN, Dr. Yavuz HAVLUCU, Dr. Cüneyt SALTÜRK ve Fuatcan KALYONCU "YENİLMEZLER: SONSUZLUK SAVAŞI" filmini yorumlayıp "SİNEMADA MARVEL EVRENİ" hakkında bilgi verdiler.

4 FARKLI ŞEHİRDEN (İstanbul, Ankara, Erzurum, Manisa) 6 YORUMCUMUZ bulundukları şehirlerde evlerinden veya kurumlarından online olarak kendi bilgisayarları ile YAZILIMI ve TASARIMI TAMAMIYLA BİLİMSEL BİLİŞİM TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN KONSEY MODÜLÜ'ne bağlandılar. Bu Canlı Konferansın video kaydına slaytlarıyla senkronize ve konu başlıklarına göre indekslenmiş şekilde www.toraksim.org aracılığıyla "TORAKSIM, ONLINE TV"den, slayt setlerine ise "TORAKSIM, SUNU MERKEZİ"nden erişebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Konferansa canlı olarak katılan ve etkinliğimizi güzelleştiren tüm üyelerimize çok teşekkür ederken Canlı Konferans esnasında chat ekranında ve sonrasında Ortak Panoda yapılan paylaşımlardan bazılarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

*Pınar ÇELİK
Göğüs hastalıkları uzmanlarının sinema konusunda da çok birikimi olduğunu gördük. Ekip de çok iyi tartıştı. Ayrıca Levent gibi birçok meslektaşımız da katkıda bulundular. Sinema eleştirmenlerinin sohbetleri sıkıcı gelirdi bana ama bu toplantı öyle olmadı. TORAKSIM hem bilimsel hem de sosyal olarak çok güzel bir ortam. Bu platformu yaşatan ve canlı tutan herkesin emeğine sağlık...

*Baran GÜNDOĞUŞ
Sıcak sohbet eşliğinde yapılan sunumlar için teşekkürler. Fantastik, bilim kurguya uzak olan ben, 2008'den başlayıp tüm seriyi izleyesim geldi.

*Şermin BÖREKÇİ
Çok çok çok başarılı ve emek verilmiş bir toplantı oldu, tadı damağımızda kaldı, emeği geçen herkese teşekkürler.

*İpek ÖZMEN
Merhaba ben kızım Zeynep ile ekran başındayız. O daha çok DC ekibine hakim :) Ama ikimiz de merakla bekliyoruz. Selamlar.

*Gül DABAK
Çok güzel, keyifli bir sohbet toplantısı ve detaylı sunumlar... Teşekkürler.

*Ayhan VAROL
Tüm yorumculara çok teşekkür ediyoruz... Fantastik sinema açısından ufkumuz genişledi.

www.toraksim.org

Haberler