Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YETMİŞBİRİNCİ SESLİ KİTABI: "ERNEST HEMINGWAY - YAŞLI ADAM ve DENİZ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yetmişbirinci sesli kitabı "ERNEST HEMINGWAY - YAŞLI ADAM ve DENİZ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı 20. yüzyılın realizm akımının öncülerinden Amerikan Edebiyatı'nın usta kalemi Ernest HEMINGWAY'in 1952 yılında yayımlanan 1953 yılında Pulitzer Ödülünü, 1954 yılında Nobel Edebiyat Ödülünü kazanan ve yazarın ününe ün katan eseri "YAŞLI ADAM ve DENİZ".

"Yaşlı Adam ve Deniz", HEMINGWAY'in en ölümsüz eserlerinden biridir. Hikayede yaşlı bir Kübalı balıkçının açık denizde Gulf Stream'e kapılmış olarak dev bir kılıçbalığıyla olan can yakıcı mücadelesi son derece sade ve kuvvetli kelimelerle anlatılıyor. HEMINGWAY bu hikayesiyle yenilgiye karşı cesaret, kayba karşı şahsi başarı temasını kendine has modern üslubuyla yeni baştan heykelleştiriyor.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"ERNEST HEMINGWAY - YAŞLI ADAM ve DENİZ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler