Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YETMİŞİKİNCİ SESLİ KİTABI: "CHARLES DICKENS - İKİ ŞEHRİN HİKAYESİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yetmişikinci sesli kitabı "CHARLES DICKENS - İKİ ŞEHRİN HİKAYESİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı 19. yüzyılda yaşamış İngiliz edebiyatının en güçlü roman ve hikaye yazarlarından Charles DICKENS'ın dünya edebiyatının en önemli klasik yapıtlarından biri olan "İKİ ŞEHRİN HİKAYESİ".

"Tüm zamanların en iyisiydi, belki de en kötüsü..."

"İki Şehrin Hikayesi"nde anlatılanlar, tam da böyle bir zaman diliminde geçiyor. Fransız Devrimi öncesinde kral yanlılarıyla soyluların, halka yaptığı zulüm ve sonrasında devrimi gerçekleştirenlerin soylulara çektirdikleri acılar, okura Paris ve Londra'da yaşanan sürükleyici bir öyküyle sunuluyor.

Fransız Devrimi başladığında baskın düzenlenen Bastille Hapishanesi'nde haksız yere 18 yıl mahkum kaldıktan sonra Londra'ya yerleşen Dr. Manette'in kızı Lucie, soylu bir Fransız aileye mensup olduğunu gizleyen Charles Darnay'e gönlünü kaptırır. Halktan yana çıkan ve bu yüzden adını değiştiren damadının bir soylu olduğunu nikah günü öğrenen Dr. Manette, neye uğradığını şaşıracaktır. Fransız Devrimi gerçekleştiğinde ise soyluluğunu gizleyemeyen Charles Darnay de Paris hapishanelerine atılacaktır. Lucie ile Charles'ı artık zor günler beklemektedir.

Altı bölüm halinde yüklenen sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"CHARLES DICKENS - İKİ ŞEHRİN HİKAYESİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler