Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YETMİŞDÖRDÜNCÜ SESLİ KİTABI:
"ALEKSANDR PUŞKİN - MAÇA KIZI"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yetmişdördüncü sesli kitabı "ALEKSANDR PUŞKİN - MAÇA KIZI".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus tarihinin en ünlü şairi, yazarı, yeni Rus edebiyatının ve edebiyat dilinin kurucusu Aleksandr PUŞKİN'in 1833'yılında kaleme aldığı eseri "MAÇA KIZI".

1799 yılında Moskova'da doğan Aleksandr PUŞKİN, çarlık yönetiminin zulümlerine karşı yazdığı şiirlerle ünlendi. Daha sonra yazdığı eserlerle Rus edebiyatının kurucusu olarak kabul edildi. Edebi kültüründe Rus halk sanatı epeyce yer tutar. Şiirde lirik, romantik Batı şairlerinin yolunu izleyen PUŞKİN, öykü ve romanda "Gerçekçilik" akımına yönelmiştir. Edebi konularını gündelik hayat oluşturur. "Maça Kızı", PUŞKİN'in yazınsal yaratıcılıktaki ustalığını gösteren öykülerinden biridir. "Maça Kızı"nı merak ve coşkuyla dinleyeceksiniz.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"ALEKSANDR PUŞKİN - MAÇA KIZI" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler