Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YETMİŞBEŞİNCİ SESLİ KİTABI: "ANTHONY BURGESS - OTOMATİK PORTAKAL"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yetmişbeşinci sesli kitabı "ANTHONY BURGESS - OTOMATİK PORTAKAL".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı İngiliz romancı, besteci, eleştirmen Anthony BURGESS'in en bilindik romanları arasında yer alan "OTOMATİK PORTAKAL".

"OTOMATİK PORTAKAL", işlediği konu itibariyle birey-toplum ilişkisi içerisinde gelişen pek çok şeyden söz eder. Stanley KUBRICK tarafından filme de uyarlanan eserde insanı, insanın iç dünyasındaki kontrolsüz güç dengelerini özellikle irdeler, karakterler üzerinden izlediği yol itibariyle modern çağın özgürlük anlayışına ise değinmeden geçmez.

İnsanlığın algısına farklı dönemlerde ve farklı etkiler sonrasında yerleşmiş durumda olan sınırsız tatmin isteği, bir tür hastalık çağrışımıyla varlık gösterir. Yazar, temelde bu durum etrafından hareketle kurduğu hikayesinde, Alex ve çetesi hakkında topluma ve bireye yönelik pek çok şey söyler.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"ANTHONY BURGESS - OTOMATİK PORTAKAL" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler