Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
SEKSENBİRİNCİ SESLİ KİTABI: "FYODOR DOSTOYEVSKİ - KUMARBAZ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin seksenbirinci sesli kitabı "FYODOR DOSTOYEVSKİ - KUMARBAZ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus edebiyatının en büyük yazarlarından Fyodor DOSTOYEVSKİ'nin kumar borcunu ödemek için 20 günde yazdığı ünlü eseri "KUMARBAZ".

Fyodor DOSTOYEVSKİ'nin bizzat mücadele ettiği parasızlık ve kumar düşkünlüğünü anlatan KUMARBAZ, korkunç ve amansız bir saplantının öyküsü.

DOSTOYEVSKİ'nin ironiyi ve groteski harmanlayarak yarattığı özgün kara mizahın en başarılı örneklerinden olan KUMARBAZ, dünyanın her yerinden Roulettenburg adlı kurmaca bir Alman kasabasında bir araya gelen kumar müdavimlerinin hikâyesi. Yazarın kendi kumar borcunu ödemek için bir ay gibi kısa bir sürede tamamladığı bu romanda, kendisinden ilhamla yarattığı başkahramanı Aleksey İVANOVİÇ, karamsarlık ve coşkunun gerilim hattında gidip gelir. DOSTOYEVSKİ, genç adamın başarısız ilişkileri ve kumara olan düşkünlüğüyle harcanan hayatını anlatırken, onda nesneleştirdiği alın yazısı ve özgürlük ikilemini inceler. "DOSTOYEVSKİ, hristiyanlık şefkatini, bedenin ve ruhun asaletine adamak yerine insan ızdırabına, günahkârlığına ve düşkünlüğüne, arzunun ve suçun derin köşelerine yöneltmiştir".

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"FYODOR DOSTOYEVSKİ - KUMARBAZ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler