Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
SEKSENİKİNCİ SESLİ KİTABI: "HONORE DE BALZAC - MERREY ŞATOSU"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin seksenikinci sesli kitabı "HONORE DE BALZAC - MERREY ŞATOSU".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Fransız Edebiyatı'nda gerçekçi roman anlayışının öncüsü sayılan Honore de BALZAC'ın kaleme aldığı tiyatro eseri "MERREY ŞATOSU".

Horace BIANCHON, Vendôme kasabası yakınlarında terk edilmiş bir malikane keşfeder. Malikanenin neden bu durumda olduğunu merak eden ve onu satın almak isteyen BIANCHON biraz araştırınca, malikanenin genç sahibi Madame de MERREY'in hasta yatağında son nefesini vermeden önce, 50 yıl boyunca eve girilmesini yasakladığını öğrenir. Malikanenin eski hizmetçisinin kaldığı pansiyonda çalıştığını öğrenen BIANCHON, evin gerçek hikayesini öğrenmek için hizmetçiyi kendine aşık eder. Hizmetçi evin gerçek hikayesini anlattığında, ihanete uğrayan bir kocanın aldatıldığını öğrenince karısından aldığı korkunç intikam gün yüzüne çıkar.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

HONORE DE BALZAC - MERREY ŞATOSU" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler