Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
SEKSENYEDİNCİ SESLİ KİTABI:
"ALEKSANDR SOLJENİTSİN - MATRİYONA'NIN EVİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin seksenyedinci sesli kitabı "ALEKSANDR SOLJENİTSİN - MATRİYONA'NIN EVİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus Edebiyatı geleneğini DOSTOYEVSKİ ve TOLSTOY'dan sonra devam ettiren, 1970 yılında Nobel Edebiyat Ödülü alan Rus yazar Aleksandr SOLJENİTSİN'in kaleme aldığı eseri "MATRİYONA'NIN EVİ".

"Matriyona'nın Evi", acılarla geçen gençlik yıllarının ardından yoksulluk ve hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalan, çıkarcı akraba ve komşularından başka kimsesi olmayan, topal kedisi ve keçisiyle yaşayan MATRİYONA'nın hikâyesidir. Evine yerleşen kiracısı, ancak hayatı gibi talihsiz olan ölümünün ardından Matriyona'nın gerçekte kim olduğunu öğrenecektir!

"Tıpkı DOSTOYEVSKİ'nin eserleri gibi, SOLJENITSIN'in öyküleri de, büyük bir sanatsal yetkinliktir."

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"ALEKSANDR SOLJENİTSİN - MATRİYONA'NIN EVİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler