Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
SEKSENDOKUZUNCU SESLİ KİTABI:
"KENZABURO OE - DELİLİKTEN KURTAR BİZİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin seksendokuzuncu sesli kitabı "KENZABURO OE - DELİLİKTEN KURTAR BİZİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı 1994 yılı Nobel Edebiyat Ödülü alan Japon yazar Kenzaburo OE'nin kaleme aldığı eseri "DELİLİKTEN KURTAR BİZİ".

Görülmemiş derecede şişman, deliliğe yakın bir adamın zihinsel özürlü oğlu ile ilişkisini, aralarındaki bedensel bağımlılığı anlamakla başlayıp çocuğun gözlerinin muayene edilmesi, şişkonun içinde ayıların bulunduğu bir havuza atılmasına ramak kalması ve sonunda delirmesi ile ilgili sahneleri olağanüstü bir biçim ve anlatım güzelliği içinde okuyucuya sunuyor. Yazar, bu öyküsünde zihinsel bir röportajla oğluna ilişkin sorulan "O'nun doğması edebiyat karşısındaki tutumunuzu değiştirdi mi?" sorusuna şu yanıtı veriyor: "Tümden değiştirdi... Bilirsiniz normal insanları hiç sevmem, normal olmaya çalışsam da... 'Budalalar' gibi, özürlülerin, doğuştan kusurluların yanındayımdır hep.”

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"KENZABURO OE - DELİLİKTEN KURTAR BİZİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler