Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
DOKSANINCI SESLİ KİTABI: "REŞAT NURİ GÜNTEKİN - BALIKESİR MUHASEBECİSİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin doksanıncı sesli kitabı "REŞAT NURİ GÜNTEKİN - BALIKESİR MUHASEBECİSİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Cumhuriyet Dönemi edebiyatçılarından Reşat Nuri GÜNTEKİN'in 1953 yılında kaleme aldığı, 1971 yılında basıldıktan sonra, çeşitli tiyatro toplulukları tarafından sahnelenmiş olan oyunu "BALIKESİR MUHASEBECİSİ".

Balıkesir'de muhasebecilik yapan sıradan bir memur, bir arkadaşı tarafından ikna edilerek İstanbul'a gider. II. Dünya Savaşı sonrası yıllarda, köşe dönmek, kolay yoldan para kazanmak, fırsatçılık gibi duygu ve düşüncelerle, en insani değerlerin bile para ile ölçülmeye çalışıldığı bir ortamda yasadışı yollarla ticaret yapmaya çalışır.

Başta, en yakın çevresi, ailesi bile bir an önce zengin olma hayaliyle ona destek olmaktadır. Ancak bir iş meselesi yüzünden hapse girmesinden sonra aile fertleri namus timsali kesilerek kendisinden utanmaya başlarlar. Bu utancına ve eleştirilerine şahit olan Tahir Bey'in hapisten çıktıktan sonra “her şeyi bırakarak eski yaşantıya dönme” oyunu karşısında aile fertlerinin hiçbiri sözlerinde durmaz.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"REŞAT NURİ GÜNTEKİN - BALIKESİR MUHASEBECİSİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler