Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
DOKSANDÖRDÜNCÜ SESLİ KİTABI: "JULES VERNE - İNATÇI İZAK"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin doksandördüncü sesli kitabı "JULES VERNE - İNATÇI İZAK".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı "Dünyanın Merkezine Yolculuk", "Aya Yolculuk", "Denizler Altında 20000 Fersah" ve nice bilim-kurgu öykülerinin yazarı Jules VERNE'in kaleme aldığı, 1883 yılında yayımlanmış macera romanı "İNATÇI İZAK".

Osmanlı döneminin, İstanbul'unda bir Ramazan ayında Hollandalı tütün tüccarı Jan Van Mitten ve uşağı Bruno, Van Mitten'in arkadaşı İzak Ağa'yı ziyarete gelirler. İzak Ağa çok zengin ve bekar bir adamdır. En büyük özelliği ise aşırı inatçılığıdır. İstanbul'da dostu İzak Ağa ile buluşan Van Mitten, İzak tarafından yemeğe davet edilir. Tam da Tophane Rıhtımı'ndan İzak'ın evinin bulunduğu Üsküdar'a geçecekleri esnada İstanbul'dan, Üsküdar'a geçecek herkesten 10 para vergi alınacağını öğrenirler. Bu vergiyi vermemekte inat eden İzak Ağa bütün Karadeniz'i boydan boya dolanarak Üsküdar'a geçmeye karar verir. Bu yolculukta Jan Van Mitten ve uşağı Bruno'da İzak Ağa'ya eşlik edecektir.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"JULES VERNE - İNATÇI İZAK" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler