Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
DOKSANALTINCI SESLİ KİTABI: "JOSE MAURO DE VASCONCELOS - ŞEKER PORTAKALI"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin doksanaltıncı sesli kitabı "JOSE MAURO DE VASCONCELOS - ŞEKER PORTAKALI".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Brezilyalı yazar Jose Mauro de VASCONCELOS'un kendi çocukluğundan izler taşıdığını ifade ettiği 1968 yılında yayınlanan romanı "ŞEKER PORTAKALI".

"Şeker Portakalı", günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsüdür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran VASCONCELOS'un çocukluğundan derin izler taşıyan "Şeker Portakalı", yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. VASCONCELOS, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"JOSE MAURO DE VASCONCELOS - ŞEKER PORTAKALI" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler