Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
DOKSANSEKİZİNCİ SESLİ KİTABI: "VLADIMIR NABOKOV - GÖZ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin doksansekizinci sesli kitabı "VLADIMIR NABOKOV - GÖZ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı yazarlığının yanı sıra ünlü bir kelebek toplayıcısı olan Rus asıllı Amerikalı yazar VLADIMIR NABOKOV'un kaleme aldığı romanı "GÖZ".

"O kadınla, o Matilda'yla Berlin'deki emigre varoluşumun ilk yıllarında tanıştım, iki zaman diliminin yirmili yıllarının başlarında: bu yüzyılın ve kendi berbat hayatımın..."
Göz, s.11


"Göz'de, romancılık kariyerinde ilk kez olmak üzere NABOKOV birinci tekil şahısta bir roman yazar. NABOKOV'un ‘Göz'de yaptığı büyük teknik yenilik, görüş açısını cüretkarca kullanışı, daha sonraki sanatının habercisidir; neredeyse delicesine benmerkezci anlatıcılarının; roman birinci ve üçüncü tekil şahıslar arasında kayarcasına yol alır. ‘Göz'ün anlatıcısı ‘gerçekten' ölür mü, yoksa öldüğünü mü sanır? Anlatıcı ve Smurov bir ve tek kişi midirler, öyle ise, ‘biri' ‘öbürü'nün bilincinde midir?"

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"VLADIMIR NABOKOV - GÖZ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler