Bilimsel Bilişim
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN YÜZBİRİNCİ SESLİ KİTABI:
"REŞAT NURİ GÜNTEKİN - MİSKİNLER TEKKESİ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yüzbirinci sesli kitabı "REŞAT NURİ GÜNTEKİN - MİSKİNLER TEKKESİ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Cumhuriyet dönemi edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Reşat Nuri GÜNTEKİN'in 1946 yılında yayımlanan romanı www.toraksim.org"MİSKİNLER TEKKESİ".

"Miskinler Tekkesi"; Türkiye'deki dilencilerin dünyasını ve cahil hocaları başarıyla tasvir eder. GÜNTEKİN'in en dikkate değer eserlerinden biridir. Padişah II. Mahmut dönemi ileri gelenlerinden olup padişaha yakınlığıyla tanınan Kocabaş Kazasker Şemsettin Molla'nın torununun hayatı üzerine kurulmuş bir kitaptır. Padişahın ekmek kırıntılarının kat kat işlemeli bohça ve sedef kutularda saklandığı bir ortamda, padişah dilencisi bir dedenin torunu olan ve hem Meşrutiyet hem Cumhuriyet dönemlerinde yaşayan roman kahramanı, bir çeşit soyaçekimle, dilenciliği meslek edinir.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"REŞAT NURİ GÜNTEKİN - MİSKİNLER TEKKESİ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler