Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YÜZİKİNCİ SESLİ KİTABI: "IVAN TURGENYEV - İLK AŞK"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yüzikinci sesli kitabı "IVAN TURGENYEV - İLK AŞK".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus edebiyatının ve dünyanın ölümsüz yazarları arasında yer alan Ivan TURGENYEV'in saf ve derin bir gençlik aşk öyküsünü kaleme aldığı romanı "İLK AŞK".

TURGENYEV'in Çarlık Rusya'sında geçen “İlk Aşk” romanı bir aşk öyküsü gibi görünen fakat toplumun yapısını ve toplumdaki değişimleri, aile içi ilişkileri, tutku ve karşılıksız aşkları, hayal kırıklıklarını anlatan bir kitap. Zengin bir ailenin çocuğu olan 16 yaşındaki Vladimir Petroviç'in yazlık komşuları Prenses Zasyekin'in kendisinden yaşça büyük kızı Zinaida'ya olan tutkusu ve kızın onunla ve çevresindeki ona tutkun olan diğer erkeklerle ilişkilerini anlatan bir öykü. Zinaida güzel, şımarık, gösteriş düşkünü ve doyumsuz bir genç kızdır. O hayatla dalga geçer, hayat da onunla. Sonunda hayat kazanır elbette. Öykünün sonunda ise hayal kırıklığı ve hüzün var. İlk aşkının heyecanını kalbinde hisseden kahramanımız Petroviç karşısında rakip olarak babasını bulur ve yaşamının ilk yıllarında hayal kırıklığı ile karşılaşır.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"IVAN TURGENYEV - İLK AŞK" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler