Bilimsel Bilişim
Haberler

Resmi büyütmek için tıklayınız.

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YÜZONDOKUZUNCU SESLİ KİTABI: "LEV TOLSTOY - POLİKUŞKA"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yüzondokuzuncu sesli kitabı "LEV TOLSTOY - POLİKUŞKA".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus edebiyatının ünlü yazarlarından Lev TOLSTOY'un 1855-1863 yılları arasında yazdığı "halk için öyküler" arasında yer alan eseri "POLİKUŞKA".

Savaş ve Barış ve Anna Karenina gibi yapıtlarıyla dünyanın en büyük romancılarından biri olan Lev TOLSTOY, aynı zamanda XIX. yüzyıl Rusya'sının en etkili ahlakçı düşünürüdür de. Birçok yazısında din, toplum, ahlak ve sanat konularındaki görüşlerini açıklamış, Rus Ortodoks Kilisesi'nin bağnazlığını eleştirmiş, köylülerin yoksulluk ve eğitimsizliğine çözümler aramıştır. Polikuşka; TOLSTOY'un daha çok maddeci toplumun doğal insan üstündeki etkilerini konu edinen yapıtlarındandır. Genç TOLSTOY'un, köylü yaşamı üstüne parlak bir öyküsüdür Polikuşka; ama en küçük bir romantizm içermez. Yazarın yaklaşımı tam tersine, ÇEHOV'un bu konudaki bazı öykülerinde rastlanan katı bir gerçekçilikle kaleme alınmıştır.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"LEV TOLSTOY - POLİKUŞKA" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org

Haberler