Bilimsel Bilişim
1
Medyada Biz
Canlı Konferanslarımız Medyanın İlgisini Çekti

SABAH GAZETESİ – 22 Aralık 2011 Perşembe

DOKTORLAR SANAL KONFERANSLARI SEVDİ
Sağlık Bakanlığı'nın yurt içinde 3, yurt dışında 2 kongreye katılım sınırlaması, doktorları internet üzerinden yapılan sanal konferanslara yöneltti.

Sağlık Bakanlığı'nın yurt içinde 3, yurt dışında 2 kongreye katılım sınırlaması, doktorları internet üzerinden yapılan sanal konferanslara yöneltti. Tihudum, Hiderim ve İnfeksiyon Dünyası'nda yapılan sanal konferanslara binlerce doktor katılınca, hocalar da konferans için sanal dünyayı seçti. Doktorların yeni eğitim aracı olmaya aday sanal konferanslarda, doktorlar aynen konferans salonunda gibi koltuk seçip, sesli ve görüntülü olarak sunum yapan hocaya soru yöneltebiliyor.

DAHA KOLAY OLDU
Sürekli gelişen tıp dünyasının hiç bitmeyen eğitim ihtiyacının önündeki engeller internet üzerinden yayınlanan canlı konferanslarla sona eriyor. Türkiye'nin her yerinden yüzlerce doktoru bir araya getirmek için gereken organizasyon, zaman kaybı ve maliyet hesabını yapan doktorlar, artık istediği uzmanlık alanındaki konferanslara ücretsiz ve bir bilgisayarla ulaşabiliyor. Aynen bir konferans salonunda katılımcı havasında gerçekleşen sanal konferansta, koltuk seçmeden diğer katılımcılarla sohbet etmeye, yapılan sunuma anında ulaşabilmekten, tıp dünyasıyla ilgili yeni yayınları izlemeye kadar tüm imkanlar sunuluyor. Ayrıca katılımcılar, görüntülü ve sesli olarak konferansa bağlanarak sorularını yöneltebiliyor.

KAMERA KARŞISINDA
Henüz iki aydır yapılan canlı konferansların doktorlardan büyük ilgi görmesi, konferans vermek isteyen hocaları harekete geçirdi. Hocalar, ne kadar katılımcı olur kaygısı gütmeden kameranın karşısına geçerek, tüm Türkiye'ye canlı olarak konferans verebilecek. Önümüzdeki günlerde Prof. Dr. Erdal Akalın, Prof. Dr. ismail Balık, Prof. Dr. ihsan Ertenli, Prof. Dr. Yunus Erdem, Prof. Dr. Dilek Arman gibi alanlarında ünlü hocalar kameraların karşısına geçerek, "Tularemi", "21. Yüzyılda Infeksiyon Hastalıkları", "Kronik Hastalıkların Yönetimi", "Gut ve Tedavisi", "Diyabette Güncel Tedavi", "Hipertansiyona Yaklaşım" gibi konferanslar verecek.

Sema AKBAŞBasında TihudumBasında Hiderim


Medyada Biz